Livial N28 13.01.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Kas Eesti apteekides on müügil LIVIAL N84 (firmal Organon interneti andmeil olemas)? Olen seni ainult N28 leidnud.Soodustus on 50 %,mõistlik oleks kohe osta üks N84,mille mitu N28.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei ole see mõistlik, sest arst tohib korraga välja kirjutada 2 kuuks. Kõne alla tuleb variant kui on korduvretsept, mille 3 osa ostetakse korraga välja. Aga kuna ravimil on 50% soodustus, siis te ilmselt ei taha juba 2 karpigi korraga osta, sest ühe hind on 390.30 ja haigekassa üle 200EEK retsepti kohta ei kompenseeri. Ja vaevalt see N84 niipalju odavam oleks. Ilmselt seepärast seda ka pole mõtet müüa.

Kalle Kurvits