antibeebipillid 25.10.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere...minul oleks selline küsimus et vaatasin saadet "teie terviseks"ja seal rääkis mingitest uutest pillidest millega ei tõuse kehakaal...need pidavat nagu vedelikku kehast välja viima ja seega isegi langetama kehakaalu.MA küll täpset nimetust ei mäleta aga nad sisaldasid mingit sellise kõlaga ainet nagu tasprilinaal vms.
Loodan et oskate mind aidata selles osas:)
ette tänades
Liis

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Pole see nii uus midagi. Mõeldud on Yarinat (mujal maailmas Yasmine nime all), mis sai müügiloa juba 9. veerbruaril 2001. Müüki saabus tõesti hiljem. Sisaldab etinüülestradiooli ja drospirenooni, see viimane ongi uus komponent anitbeebipillides.

Drospirenoonil on antimineralokortikoidne aktiivsus, mis aitab ära hoida vedeliku retentsioonist tulenevat kehakaalu tõusu ja muid sümptomeid. See vastandub östrogeensõltuvale naatriumi retentsioonile, muudab ravimi hästitalutavaks ning omab positiivset efekti premenstruaalse sündroomi korral. Kombinatsioonis etinüülöstradiooliga näitab drospirenoon soodsat lipiidide tasakaalu HDL'i tõusuga. Drospirenoon omab antiandrogeenset aktiivsust, mis toimib positiivselt nahale, vähendab akne kollete hulka ning vähendab seborröad. Lisaks sellele ei vastandu drospirenoon etinüülöstradiooliga seotud SHGB tõusule, mis on kasulik endogeensete androgeenide sidumise ja inaktiveerimise seisukohalt.

Drospirenoonil puudub androgeenne, östrogeenne, glükokortikoidne ja antiglükokortikoidne aktiivsus. See, kombinatsioonis antimineralokortikoidse ja antiandrogeense toimega, annab drospirenoonile naturaalse hormooni - progesterooniga sarnase biokeemilise ja farmakoloogilise profiili. Lisaks sellele on tõendeid endomeetriumi ja ovaariumi vähiriski languse kohta.

Põhjalik jutt on aadressil:
http://arst.ee/?sid=f36436892fa9e2487da0f25112ef94141&view=drugs&act=show_drug_details&id=3353

Kalle Kurvits