Klotrimasool ja rasedus 21.07.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

mul oleks teile üks küsimus. oleksin väga tänulik kui te vastaksite. Nimelt
läksin end rasedusega arvele võtma. Arst kinnitas rasedust (6 nädal). Samuti
kirjutas ta mulle välja Klotrimasooli. Infolehelt aga loen, et klotrimasooli ei
tohi raseduse esimesel kolmandikul kasutada. Ise arvan, et hetkel ei ole antud
seenhaigus kaugele arenenud. Sügelust ning valgeid tükikesi on väga vähe. Pesen
igal hommikul ja õhtul hoolikalt. Kas on mingi muu võimalus seenhaigusest
paraneda? Kui mitte, siis milliseid tagajärgi võib selle kasutamine tuua?

Oleksin väga-väga tänulik kui mulle vastaksite.

Ette tänades,

Kristi

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui rasedale on miski keelatud siis on see just nimelt keelatud ja kõik.
Rasedale võib arst kirjutada Vagisani. Abiks oleks ka Lactacyd Femina, uus toode ravimitootjalt Glaxo. Jutu leiate siit:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=60294

Kalle Kurvits