tabletid gaseeritud veega 10.06.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere huvitab kas tablette võib võtta ka gaseeritud veega?
ja näiteks pean lahustama Arthryl 1,5 mg kl veega kuid maitse hirmus minu jaoks,kuid gas.veega ok,eriti kui see maitsestatud
tänan ja kena suve

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tablettidel jt. ravimitel on kasutusjuhendis kirjas, millega on soovitav võtta. Gaseeritud vee toimel võib raviaine imendumine olla kiirem, mõne ravimiga ei sobi vee kergelt leeliseline pH (bisakodiil).
Kõik ei sobi kõigega ja kui Teil on kaebus ravimi toime kohta ja olete tarvitanud näiteks mahla või piima soovitatud vee asemel, siis pole kedagi süüdistada peale iseenda.
Ei usu küll, et Arthryl mineraalveega palju paremini maitseb, aga arvan, et halba ei juhtu.
Soovitan külastada mõnda Apotheka apteeki ja võtta sealt tasuta jagatav Apotheka ajaleht, mille 1. numbris (märts) lk. 11 on antud teema kohta hea artikkel "Ravim ja toit"

Kalle Kurvits