Isoket Spray 10.06.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
esitan küsimuse oma 72-aastase,mitmeid erinevaid ravimeid tarvitava südamehaige mehe eest (kõrgvererõhk,südamepuudulikkus jm).
Ta tarvitas seni IsoMack Spray'd,see oli retseptiga ja soodushinnaga. Enam seda (vist) Eestisse ei tooda,apteekidest igatahes pole õnnestunud leida. Arst soovitas talle selle asemele Isoket Spray'd.
Küsimus selline: kas Isoket Sray on haigekassa soodusnimekirjas? Ja patsient üle 63.a. vana. Või tuleb selle eest tasuda täishind? Apteegis öeldi,et on retseptiravim.
Ette tänades Rita.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Täpselt nii ongi. Tänase seisuga on Isoket Spray (erinevalt tablettidest) Eestis registreerimata ja soodustuseta retseptiravim. Kui tootja selle registreerib, siis võidakse see lülitada soodusravimite nimekirja, aga kindlasti ei juhtu seda vähemalt pool aastat ja seni tuleb tasuda täishind.
Kuigi Iso-Macki enam ei tule (ei toodeta) ravimiameti andmeil, on ometi soodusravimite nimekirja muudatuses, mis jõustub 1. juulil k.a., on selle ravimi kompensatsiooni vähendatud 50%-ni. Sellest on karta, et sarnaseid ravimeid (Isoketi) ei peeta vajalikuks tulevikus suuremal määral kompenseerida.

Kalle Kurvits