Isoket 04.01.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,proviisor Kurvits,

70-aastane mees tarvitab ravimit Isoket aerosooli (tema sõnutsi mõjub see kiiresti õhupuuduse korral). Seda peab aga perearsti kaudu telima ja siis ootama kuni apteeki jõuab.JOn ka kallis (soodustus puudub). Küsimus niisugune:kas sellele ravimile on mingit alternatiivi,mis mõjuks kiiresti (aerosool?), aga ei oleks vaja iga kord tellida.

Tevitades Mari.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Nii see seis tõesti on. Registreeritud on Iso-Mack aerosool, oli varem saada ja on siiani soodusravimite nimekirjas kuid sisse ei tooda. Selgitused siin on segased, nagu "enam ei toodeta", "tootja pole huvitatud selle siin turustamisest" jms. Mis puudutab isosorbiid dinitraat aerosoole üldse, siis tendents ongi selles suunas, et sarnased ravimid tehakse prolongeeritud tabeltivormidena, mida peab kasutama pidevalt.

Kalle Kurvits