proteiinipulber 20.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

See küsimus ei puuduta küll konkreetselt ravimit, kuid loodan et oskate mulle vastata.
Atleetvõimlejad manustavad lihaste kasvatamiseks proteiinipulbrit. Internetist leiduva info põhjal ei ole sellel mingeid kahjulike kõrvalmõjusid ega vastunäidustusi. Kas see info vastab tõele? Kas seda võivad kasutada naised samuti kui mehed? Kui ei, siis millistel tingimustel?
Juba ette tänades!
Huviline

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Proteiin on valk. Valgud on lihas, piimas, munas, sojas jne. Valk on meie põhiline toiduaine. Õiges koostises toit tagab hea füüsilise võimekuse.
Liialdustest tuleb muidugi hoiduda.

Edu soovides,
Kalle Kurvits