Vitamiinid b - grupi lihasmassi suurenemises 10.07.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tahaks suurendada lihasmassi. Öeldi, et tarvitades vitamiine b6, b12 saab seda teha. Mis kogustes peaks neid tarvitada(süstides lihasse) ? Mida peab võtta nendega koos ?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kahjuks ei sisalda kummagi vitamiini kasutusjuhend viiteid lihasmassi suurendamiseks.

Soovitan konsulteerida spordiarstiga. Arvan aga, et kuna need pole dopinguained, siis tõhusat abi loota ka ei maksa.

Küll aga on apteekides hulgaliselt proteiine ja vitamiine sisaldavaid segusid, mis on atleedi toidratsioonis just lihasmassi suurendamiseks. Sport-protein, Proteiinipulber Healthilife jms.

Kalle Kurvits