kaalium-joodi tarvitamine 13.03.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

mul on enda arvates aeglane ainevahetus. Lugesin et jood kiirendab

ainevahetust. Ostsin apteegist kaaljium-joodi tabletid. Nad on mõeldud

kilpnäärme suurenemise vastu, aga ma ei tea oma kilpnäärmest midagi...

Kas ma võin kaalium-joodi tarvitada niisama ainevahetuse kiirendamiseks,

näiteks 1 tablett 0,001g iga kümne päeva pärast?

Ette tänades,

Maia

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Seda ei ole nii lihtne vastata, on endokrinoloogi rida. Küll aga on vetikatest valmistatud saleduspreparaadid loodusliku joodi allikaks, mida julgen küll soovitada. Kasutage Fukumereeni, see on muide eesti toode. Kogemused tuttavatel kasutajatel on head. Ja muidugi, kaalujälgimine on parim. Alustage kalorite lugemisest, need on toitude pakenditel peal.

Tugevat tervist soovides,

Kalle Kurvits