mesi 08.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

palun öelge, kas igapäevane mee tarvitamine võib muuta ka näiteks mõnede toidulisandite (kaalualandajate ja seedimist soodustavate) ning valuvaigistite mõju? küsimus seepärast, et arst soovitas hakata tarvitama mett, mida ma kunagi teinud pole. toidulisandeid ja valuvaigisteid aga tarbin juba aastaid.
ja veel, kas kalamaksaõli tarvitamine on kasulik või vajalik vanemale naisterahvale?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei usu, et mee tarvitamine ravimeid mõjutab. Kui jah, siis on selline juht ravimi infolehel kirjas. Kalamaksaõli tarvitamine ei ole vajalik kui ainevahetus on korras ja toit mitmekesine (korra nädalas rasvast kala). Muidugi kurja ta ei tee.

Kalle Kurvits