plaastri EVRA kasutamine 22.12.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Mind huvitab, kas kasutades plaastreid EVRA saab käia dussi all? Oletatkse ju, et ei tohi kasutada ei kitsaid riideid ega meigitooteid (kreeme, losjoone) sel kohal, kuhu plaaster on paigutatud. Kas plaaster ei kannata, kui võtan veeprotseduure (nt käin basseinis ja saunas?). Oleksin väga tänulik vastuse eest.
Julia

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Sarnased plaastrid püsivad enamasti hästi peal ja kannatavad vett. Ihupiimad jms, mida mainite, sisaldavad alati mingi määral õlisid ja see halvendab plaastri püsimist.
Näib, et Teil on käepärast kasutusjuhend. Lugege ka see lõpuni. Teisel lehel all vasakul võb lugeda:
Duši all, vannis ja trennis käimine: tavalised igapäevased veeprotseduurid, nagu näiteks vannis, saunas, duši all ja trennis käimine, ei mõjuta plaastri omadusi. Plaaster on välja töötatud nii, et ta ei tule kirjeldatud tegevuse puhul nahalt lahti. Siiski tuleks peale nimetud toiminguid kontrollida plaastri asukohta ja kleepumist.

Head lugemist, edu soovides,
Kalle Kurvits