Evra plaastri kasutamine. 15.09.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.
1.Millal peale Evra plaastri nahale asetamist on ohutu vahekorda astuda?
2.Kas plaastri vabal nädalal võib ohutu suguelu jätkuda?

Ette tänades.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Suguelu ohtlikkus? Muidugi suguhaiguste vastu EVRA ei aita (kasutusjuhendi järgi kasutamisel). Kondoomiga on suguelu ohutu kui kondoom ei ole purunenud.

Mõistlik jutt on kasutusjuhendis kõik kirjas, lugege ikka ise ka:
Kui esimene ravitsükkel algab pärast menstruaaltsükli esimest päeva, tuleks esimese ravitsükli esimesel 7 järjestikusel päeval kasutada lisaks mõnda teist mittehormonaalset rasestumisvastast vahendit.

Kalle Kurvits