Antidepressandid tervele inimesele 24.10.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
seoses pikaajaliste konfliktidega töökohas läksin perearsti juurde, et saada haiguslehte paariks nädalaks. Soovisin veidi töökeskkonnast välja saada ja puhata. Arst aga kirjutas mulle pikalt mõtlemata antidepressandid välja ja käskis 3 kuud võtta. Samas ma ise ei arva, et mul oleks depressioon! Suudan elust rõõmu tunda ja mul on armastav mees, sõbrad, hobid. Stress on ainult siis, kui olen tööl - nädalavahetusel on kõik korras. Siit küsimus - kuidas mõjuvad antidepressandid tervele inimesele? Kas need on ka kuidagi kahjulikud?

Lugupidamisega, Kati

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Terve inimene ei vaja ravimeid. Küllap järeldas arst, et te põete depressiooni. Mina ei saa seda diagnoosi arvustada, ise võite aga jätta ravimi tarvitamata ja vaadata kuidas elu läheb.

Tugevat tervist soovides,
Kalle Kurvits