alkoholistõltuvusest loobumine 01.11.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere. Milliseid apteegist saada olevaid ravimeid võiks tavakodanik alkoholist loobumise katse korral pruukida et ärajäämanähte leevendada või välistada?

Ette tänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

On paar efektiivset retseptiravimit, kui neid määrab arst. Üks nendest blokeerib alkoholitundlikud närvirakud ajus ja joovet ei teki, väheneb iha alkoholi järele ja sõltuvus sellest. Ravim on üsna kallis. Kasutamist leiavad ja ka rahustid ja antidepressandid.

Tavakodanikule (st retseptita inimesele) sobiksid taimsed rahustid ja rahustavad teesegud. Proovige Unisini.

Kalle Kurvits