päevitus karoteenitablettidest 04.05.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Kas karoteeni (porgandiekstrakti) sisaldavad päevitumise soodustamiseks mõeldud tabletid tõesti annavad tulemust või oleks nende kasutamine mõttetu üritus? Ja kui pika aja jooksul oleks tulemust oodata? Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,Porgandis sisalduv betakaroteen on kasutusel ka toiduvärvina. See kuhjub ohtral porgandisöömisel nahas ja annabki päevitusesarnase jume. Betakaroteen muutub vitamiin A-ks ja värvus kaob. A-vitamiin on kasulik veel silmadele.

Kõige õigem on saavutada tõeline päevitus. Milla siis veel kui mitte praegu?Kalle KurvitsKas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

beebiõliga päevitamine

1. kui kahjulik on beebiõliga päevitamine? olen alles noor - 14, seega ei taha mõelda eriti kaugele, olen küll kuulnud, et beebiõliga päevituse soodustamisel pidavat tekkima palju nooremalt kortsud ja ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Ohutu päevitamine ja kiire pruunikssaamine ei ole kuidagi kokkusobivad asjad. Viimane on kindlasti ohtlik, kas õliga või ilma.
Päevitamisel on vaja kasutada nahka ultraviolettkiirguse ...

Loe edasi

päevitus

Tahaksin teada kas on selliseid dablette, mis teevad naha pruuniks, nagu peale päävitamist. Kui neid on, palju maksavad?

Tänan

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Tablette, mis annaksid sellise toime, apteegis ei ole.
Tõsi küll, porgandile värvi andev beta-karoteen kuhjub ohtral tarvitamisel nahas ja annab sellele päevitusesarnase jume. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: