päevitus 02.11.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tahaksin teada kas on selliseid dablette, mis teevad naha pruuniks, nagu peale päävitamist. Kui neid on, palju maksavad?

Tänan

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tablette, mis annaksid sellise toime, apteegis ei ole.
Tõsi küll, porgandile värvi andev beta-karoteen kuhjub ohtral tarvitamisel nahas ja annab sellele päevitusesarnase jume. See kaob kiiresti, sest beta-karoteen muutub A-vitamiiniks. Seda efekti kasutatakse ära võltspäevituse saamisel. Tegemist on seega naha värvimisega ja kasutatakse välispidiseid isepäevitavaid kreeme.
Beta-karoteeni tablettide või kapslitena on apteegis müügil küll. Suu kaudu sisse võetuna on naha jumet raske saavutada, enne nahka jõudmist muutub beta-karoteen enamasti A-vitamiiniks. Päevitamise abivahendina on need kasutusel, näiteka Betabronz, info leiate aadressil:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=34958

Tervitades,
Kalle Kurvits