Depo Provera 12.05.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen 26a. ja olen teinud kaks korda seda süsti, esimesega jäin rahule kuid teisega....olen oma 8 kg. juurde võtnud ja liiga tihti tunnen munasarjades valu, sellele järgneb siis väike vereeritsus...küsimuseks siis et kas on lootust et selle ravimi tarvitamisel kaal taastub, või kui otsustan et enam ei tee seda süsti siis kuna peaksin hakkama tablette võtma, kas siis kui on aeg uus süst teha...
Ette tänades:)

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Hormonaalse raviga võib tõesti kaasneda muudatusi ainevahetuses ja ka teisi kõrvaltoimeid, mille ohtlikkuse üle otsutab arst. Tuleb kaaluda, mis on tähtsam, kas ravi loodetud tulemus või kehakaal suurenemise kartus.
Hormoon küll muudab ainevahetuse tasakaalu kuid seda on võimalik kompenseerida dieediga, st peate endale selgeks tegema, et kui ravi jätkamine on vajalik, ei ole kaalu säilitamiseks muud võimalust kui süüa madalama kalorsusega toitu või vähem. Soovitan vähendada toidu kalorsust, seda on kergem teha kui nälgida.
Loota, et samalaadsed tabletid mõjutavad kaalu vähem, eriti ei maksa.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits