Mure 30.11.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

kasutan juba pool aastat rasedusvastast vahendit nimega DEPO-PROVERA ja selle aja jooksul on kaal tõusnud umbes 15 kg,olen väga mures kas see on normaalne?Kui kasutan seda ravimit edasi,kas siis tõuseb ka kaal pidevalt edasi?Kui ma näiteks lõpetaksin selle ravimi võtmise,kas siis taastuks ka endine kaal?Olen 26 aastane kolme lapse ema,millist rasedusvastast vahendit peaksin kasutama,kui soovin et kaal sealjuures ei tõuseks?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui kaal tõuseb hormoonist muutunud ainevahetuse tõttu siis on 2 teed: kas loobuda sellest ravimist või vähendada toiduga saadavat energiat. Võib aga arvestada, et peale laste sünnitamist on ainevahetuses toimunud nihkeid niigi ja ravim üksi ei pruugi süüdi olla.

Raseduse vältimiseks on palju vahendeid, ammugi ei pea enam neid süstima. Kui üks ei sobi, laske määrata teine. Seda teeb arst kes teid põhjalikult tunneb. Just Depo-Provera määramisel teile võis olla teisigi näidustusi peale rasduse vältimise.

Depo-Provera omadused ja probleemid on ilusasti kasutusjuhendis kirjas ja selle ümberjutustamine on siinkohal mõttetu.
Selle leiab aadressilt:
http://arst.ee/?sid=82e01ced0273eb42103ac32d030cde221&view=drugs&act=show_drug_details&id=2157

Kalle Kurvits