Beebipillid ja väga pikk menstruatsioon 22.03.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Hakkasin võtma praeguse mentsruatsiooni tsükli alguses (8.märts) Jeanine beebipille, päevad kestsid kõigepealt 4 päeva ning siis tundus nagu oleks lõppenud, aga hakkasid kahe päeva pärast uuesti ning on nüüd kestnud veel 8 päeva ja on endiselt päris tugeva voolusega. Kas peaksin mures olema või on see seotud lihtsalt sellega, et alles alustasin. (Lisan ka et samal ajal hakkasin võtma ka roaccutane ravimit)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 18-aastane

Antibeebipillid Jeanine on kombineeritud koostisega ja neid tarvitatakse kindla skeemi 21+7 järgi. Üles tuleb märkida 7-pillivaba päeva. Kui 7-pillivaba päeva möödas, siis tuleb alustada uue tabletilehega ja skeem jätkub 21+7+21+7...Igale arstile igas riigis nimetada 7-pillivaba päeva. Nüüd reguleerivad menstruaaltsüklit ravimid ehk antibeebipillid.
Antibeebipillide tarvitamise algul võib olla määrimist, mis võib kesta mõned kuud. Määrimine on tavapärane siis, kui sugulisel teel levivad infektsioonid on välistatud.
Soovitan pöörduda noorte nõustamise keskusesse, vajate teisest nõustamist ja uuringuid, kui need on tegemata.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7