HCG tõus 14.12.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Sooviksin teada kas HCG tõus on normaalne?
Viimased päevad olid algusega 02.11.2023.
Veretesti tegin esmaspäeva lõunal 11.12.2023 kell 13:36 - tulemus 4131,18 IU/l.
Kordasin veretesti neljapäeva hommikul 14.12.2023 09:34 - tulemus 5943.62 IU/l.

Kas see tõus on normaalne?

Täna, 14.12.2023 lasin mõõta ka progesterooni, mille tulemus on 63.7 nmol/l - kas see on ok?

Toetava ravina saan teisipäevast progesterooni Amelgeni küünaldena 2x päevas ja prednisolooni 20mg hommikuti.
Prednisolooniga juhtus nii, et teisipäeval ja kolmapäeval võtsin 5mg, kuna ekslikult arvasin, et üks tablett päevas, nüüd täna lõunast avastasin, et need on hoopis väiksemad tabletid 5mg ja peaks hoopis võtma 4 tk hommikuti (võtsin täna, st neljapäeva lõunal 2 tk juurde, kokku siis täna 3 tk, loodetavasti tegin õigesti). Homsest võtan siis 4 tabletti hommikuti, kokku 20mg. Loodan, et algselt vähem võetu kuidagi halvasti ei mõju.

Eile tundsin kõhus päeval pinget, õhtupoolikul ja täna ei ole miskit kehva tundmust. Määrimisi pole olnud.

Millal võiks veretesti uuesti teha, kas näiteks homme või ülehomme, et näha kas näit tõuseb ja kui palju see olema peaks, et muretsema ei peaks?

Kas praegune raseduse suurus võib olla u 6+0 nädalat?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kahe testi näitjate järgi jääb kahtlus raseduse peetumisele. HCG peab tõusma kahekodselt kui teha seda 48 tunni järgi. Teil küll pisut suurema vahega tehtud ja kahekordset tõusu ei näe igaljuhul. DRKadastik