Kas rasedus areneb edasi ja kas hcg tõus on normaalne? 06.09.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Mul oli 24.august kuntslik viljastamine. Siirdati 5.päevane embrüo. Esimene veretest tehti 31.08 millel oli hcg 46 teine test tehti 2.09 ja hcg oli 95.6 ja nüüd kolmas test tehti 6.09 näit oli 718.8.
Kas tõus on normaalne ja kas rasedus areneb?
Mure ka selles et määrib natuke ja siis jääb järgi . Käisin valvekabinetis kus ultraheli ei näidanud midagi veel. Kodune rasedustest oli positiivne teine triip heledam.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Jah teil on 48 t vahega HCG kahekordne tõus, seega on see normis. Vähene määrimine võib esineda. Kindlasti peab teid jälgima raseduse kulu osas, seni on küll korras. DRKadastik