HCG tõus 20.07.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mul oli IVF ja punktioon toimus 20.06 5 päevane. 5+nädalal tehti UH kuna tekkis minimaalne määrimine, mis kadus viie päeva mööduses. Ultrahelis kahkuks leiti ainult lootemuna ja arst pani kahtluse peetumises, määras ka uue UH. Tehti ka 9.07) HCG mis näitas üle 10000 kuna labor ei tuvasta rohkem selles laboris.Hcg tegin uuesti 13.07 mis oli 32000 ja 18.07 oli hcg 43000 ja hetkel 7 nädal. Kas see tõus on okei ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 37-aastane

Kõik viidatud HCG tõusud on kõrged ja märgivad raseduse kasvu. Rasedus on kinnitatud juhul, kui on näha loode ja tema südamelöögid. Rasedus peab olema emaka õõne sees. Seda kinnitatakse intravaginaalse ultraheliuuringuga. Kui soovite teisest nõustamist, siis soovitan kolleegi ultraheli.ee dr M Šois.
Tähtsaim on see, et sünniks ajaline vastsündinu, alates 37+1. Soovin rõõmsat rasedusaega.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7