SOS pillid ja hilinenud tsükkel 10.07.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Vahekorra ajal purunes kaitse ja järgmisel päeval võtsin SOS pilli. Pärast seda algasid koheselt päevad. Nüüd on juba järgmine tsükkel hilinenud juba 11 päeva. Olen lugenud, et on normaalne, et järgmine tsükkel võib ka hilineda. Kuid kas nii palju võiks hilineda?
Rasedustest on ka juba tehtud, lausa kaks korda ja nädalase vahega. Mõlemad olid negatiivsed. Kas võin usaldada kahte negatiivset rasedus testi või tuleks ikkagi pöörduda arsti juurde?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

SOS pillides on nn löökannus hormoone, mis tekitab tsüklivälise veritsuse. See ei ole tavapärane menstruatsioon. Korrake rasedusteste üks kord nädalas hommikusest uriinist ja oodake menstruatsiooni.
Siis valige sobivaim rasedusvastane meetod, kui te ei suitseta ja olete terve, siis antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing vm. Alates 35 on ka Eestis lubatud munajuhade sulgemine ja vasektoomia, kui enam ei soovi sünnitada.
Alati võite pöörduda eralaborisse SynLab ja tellida ise makstes rasedushormooni HCG.
Alati võite tulla eravastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7