Seks peale raseduse katkestamist ja sos pillid 13.02.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olime mehega kaitsmata vahekorras. Kas peaksin vôtma sos pilli, kui mees tegi suuseksi aga lôpetas ikka minusse?. Kuu alguses sai rasedus katkestatud ja nûûd alustasin pillide vôtmist samal pàeval kui olime vahekorras. Enne vahekorda olin vôtnud u 2h varem pilli.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Kahjuks jääb ebaselgeks, kas mainite kombineeritud ja pidevalt tarvitatavaid antibeebipille või räägite ainult SOS pillidest? Kui olete juba kord soovimatult rasedaks jäänud, siis peaksite kasutama kaasaegsemaid ja pidevaid meetodeid nagu kombineeritud antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing, kondoomid kaitsevad osaliselt sugulisel teel levivate haiguste vastu.
Kahjuks ei selgu ka raseduse katkestamise kuupäev. Mitte kunagi ei ole võimalik teada saada, kas enne SOS pilli kasutamist oli rasedust või mitte, see on katse-eksituse meetod. Alati on võimalik, et ovulatsioon toimub ka peale aborti järgmises m tsüklis. Kui olete mures, siis võiksite võtta SOS pilli, kuigi ka see ei anna 100% kaitset soovimatu raseduse vastu ja põhjustab enamasti menstruaaltsükli häireid.
Kirjutage üles aborteerumise kuupäev, SOS pillide tarvitamise kuupäevad. Konsulteerige kaasaegse sobiva kontratseptsioonivahendi üle.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee