Sos pillid 25.10.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem selline, et 24okt olime poisssõbraga vahekorras, hiljem alles märkasime, et kumm oli purunenud. 6h hiljem sain võtta sos pilli(levadonna), võtsin esimest korda sos pilli. Lugesin, et valud pidavat hakkama um tund pärast võtmis kuid mul hakkasin 13h hiljem. Hetkel olen natuke šokis, sest jutte on palju erinevaid olnud, et ovulatsiooni ajal ei pruugi üldse aidata jne. Ov kalkulaatoriga arvutasin välja, et mul peaks olema hetkel “viljakas ov”. Päevad olid 10-15okt. Kas on võimalik, et sellisel juhul sos pillid ei tööta?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 18-aastane

Kindlasti SOS antibeebipillid toimivad, sest neis on nn löökannus hormoone. Küll aga need ei ole soovitavad, vaid tuleks valida mõni kindlam meetod. Aeg annab arutust: kirjutage üles viimase menstruatsiooni 1. päev. Menstruatsiooni peetust loetakse alates 36. menstruaaltsükli päevast. Kui menstruatsioon ei ole alanud hiljemalt 35. päevaks, siis tehke 36. päeva hommikusest uriinist apteegi rasedustest vastavalt patsiendi infole. Sel juhul tuleks rasedusteste korrata üks kord nädalas. Konsultatsiooniks broneerige aeg noorte nõustamise keskusesse, kust saate nõustamise rasedusvastaste vahendite kohta, sugulisel teel levivate infektsioonide kohta ja HPV vaktsiini Gardasil 9 kohta.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7