Harmonett alustamine tsüklihäirega 03.01.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tavaliselt on olnud tsükkel päevade vahe 22-29. Kasutasin SOS tabletti 02.12
Määrimine oli 09-13.12 (ehk algas 17ndal päeval)

Soovisin just samal ajal alustada ka Harmonett tablettidega.

22.12 hakkas uus määrimine ja alustasin Harmonett esimese tabletiga. Määrimine on siiani (03.01)
Samas keha tunnetades tundus, et mensturatsioon (veidi alakôhu valu, alaselja valu, veidi suurem veritsus) algas tegelikult vist 30.12.

Kuidas ma nüüd uue lehega alustan? Kas siiski 21-
ja 7 päevane paus või alustan uue lehega kohe otsa?

Kas rasestumusvastane kaitse on olemas?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, SOS pillid võivadki põhjustada tsüklihäireid. Kui olete alustanud Harmonetiga, siis võtke ikka skeemi järgi 21+7. Juhul kui olete iga päev pille võtnud, siis ka rasestumisvastane toime olemas. Soovitaks igaksjuhuks teha rasedustest. DRKadastik