Medikametoose abordi pooleli jätmine 15.04.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Olen 37a vananing 6n+1p rase. Suure ehmatusega otsustasin teha medikamenoose abori, kuid hiljem maha rahunedes mõtlesime ümber ja sooviksime raseduse lõpuni kanda. Kas rasedusega on võimalik jätkata kui arsti vastuvõtul sai juba manustaud 1 tablet mifepristoon? Katkestamise plaan oli 1 suukaudne tablett mifepristooni ja ülejärgmisel päeval 4 misoprostolo (cytotec 200mgc) tupe kaudi.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, tegelikult ei teata kuidas see ravim mõjutab lootearengut,. Juhul kui te järtkate rasedust ja sellega kõik korras, siis suure tõenäosusega ongi korras. Oluline et läbiksite kõik ettenähtud uuringud, mis seotud loote jälgimisega. Kui rasedus peetub või tekib katkemisoht, siis oleks mõistlik seda rasedust mitte säilitada. DRKadastik