Raseduse katkestamine? 24.04.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas Eestis on võimalik rasedust katkestada kui 12 nädalat on täis ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Eestis on see reguleeritud vastava seadusega: "Raseduse katkestamise ja steriliseerimise seadus"
§ 6. Raseduse katkestamise tähtaeg
(1) Rasedust võib katkestada, kui see ei ole kestnud kauem kui 11 nädalat.
(2) Kauem kui 11 ning kuni 21 nädalat kestnud raseduse võib katkestada, kui:
1) rasedus ohustab raseda tervist;
2) sündival lapsel võib olla raske vaimne või kehaline tervisekahjustus;
3) raseda haigus või tervisega seotud probleem takistab lapse kasvatamist;
4) rase on alla 15-aastane;
5) rase on üle 45-aastane.

Seega, omal soovil saab taotleda raseduse katkestamist kuni 11+6. Arstide konsiiliumi otsusega kuni 21+6.
Kuna andmeid on vähe, siis soovitan minu töömeilile glitter@naistearst.ee saata oma isikukood, telefoni nr, tulla kiiresti vastuvõtule.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid