Rasedustesti 2 triipu 26.03.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
mu sõbranna väitis, et tema rasedustest näitas, et oli rase, kuid tegelikult ei olnud rase (eeldan siis selle järgi, et käis naistearstil ja naistearst ütles, et pole rase). Seega tahan küsida, kas tõesti selline asi on võimalik, mitte et ta oleks valetanud ja lihtsalt välja mõelnud mingit asja(mul kahjuks mõned kogemused selliste inimestega). Mul pole mitte kunagi sellist asja olnud, et rasedustest näitab kaht triipu ja siis polegi rase, et tuleb välja arsti juures. Kuid tänu tema jutule hakkasin kahtlema ja kartma, et äkki polegi rase. Mul on olnud viimasel ajal tsükkel küll ebaregulaarne, kuid viimastel kuudel tundus et loksus paika, ainult üks ravimkuur, viis jälle rivist välja. Mu päevad olid 17 oktoober, 10 november, 8 detsember, 21 jaanuar, 22 veebruar. Hiljuti siis oli antibiootikumikuur, sest oli kuseteede põletik. See aeg kui testi tegin, olid veel antibiootikumid peal, enne kui arst kirjutas ravimi, enne ravimi saavist olin viinud pissiproovi ka neile. Nitrofurnatoin Nycomed kirjutati mulle. Usun, et perearst teadis ka seda, et soovin rasestuda, sest kui ta mul viimased analüüsid seoses allergiaga võttis, siis ütles, et kilpnääre on korras, et mul ei tohiks rasedus ära kukkuda, et peaksid olema head võimalused rasestumiseks. Siis kirjutati seene ravim ka rasedatele. Enne seda rasestumist oli mul siis kahjuks Metronidazol ravi ka. Kuid see minu teada ja loodetavasti lõppes enne ikka rasestumist. Ehk nüüd ongi küsimus, kas tõesti võin nagu valesti arvata, et olen rase ja tegelikult pole. Arsti juurde aja sain alles aprilliks. Kas tõesti on võimalik, et rasedustest näitab 2 triipu ja tegelikult ei ole rase.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kui kodune test näitab kahte triipu, siis rasedus igaljuhul on olemas.Küsimus on selles,et kui naine satub arstile pisut hiljem, siis on võimalus, et see väike rasedus edasi ei arenegi, peetub mingil põhjusel ja arst enam rasedust ei näe. Kui tegemist väga väikese rasedusega ja nt menses lihtsalt hilineb, sellega rasedus väljubki .ja seda enam ei nähta. Kui on suurema rasedusega tegemist ja see peetub, siis günekoloog saab diagnoosida peetunud rasedust, mida saab reeglina medikamentoosselt katkestada. Uuringud on näidanud, et vahel kui esinenud menstruatsiooni peetumine ja seejärel ikkagisee tuleb, siis võib olla ka väikese raseduse katkemine,millest naine ise teadllik pole, kui ta just testi teinud pole.
DRKadastik