Veritsus raseduse alguses. 09.01.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen vararase, günekoloogi juures rasedust 2. jaanuaril ei kinnitatud, kuna lootemuna see hetk veel näha polnud. 5. jaanuaril pöördusin emosse verejooksuga, mille peale sain uue UH günekoloogi juures, kus juba oli lootemuna näha. 6. jaanuar möödus veritsuseta, 7 - 9 jälle veritseb. Tabletid (ühe-hormoonsed, imetamisaja omad) jätsin ära novembri lõpupoole, täpset kuupäeva ei tea. Rasestuda võisin alates 13. detsember. Rasedustesti tegin 1. jaanuaril, milles oli 2 tugevat triipu. Pärast emos käimist võtan cepretix preparaati. Esimestel päevadel kaasnes ravimiga tugev pearinglus, enam pole mingit kõrvalmõju. Valusid mul kõhus konkreetselt pole. Pole kunagi päevade ajal ka olnud, pigem on selline ebamugavustunne või surumine. Veri erkpunane ja klompidega või selline limane. Kogus umbes nii nagu pävade ajal, võib-olla veidi rohkem. Päevas üle kahe sideme ei kulu, aga pissil käies kukub palju ka potti. Rinnad kuigi tundlikud pole. Eelmine menstruatsioon oli mul enne esimese lapsega rase olemist, november või oktoober 2015 vast. Laps sündis juuli alguses 2016. Rinnaga toitsin aasta ja 2 kuud. Järgnev günekoloogi ja uh aeg on alles 23. jaanuar, aga mul ei anna rahu mõte, et see veritsus võib katkemisele viidata. UH kinnitati emakasisene rasedus ja lootemuna, loodet veel aga polnud, ilmselt liiga vara. Palun öelge mulle kõik võimalikud stsenaariumid minu olukorras. Olen lugenud, et raseduse alguses võivad "päevad" edasi käia, kusagil pole aga juttu olnud sellest, et kui enne eelmist sünnitust pole päevad uuesti hakanud. Jutt tuli võib-olla segane, aga ehk oskate täpsustada, mille kõigega võib tegu olla.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Loen kirjast, et: "Laps sündis juuli alguses 2016. Rinnaga toitsin aasta ja 2 kuud."
Suure tõenäosusega tarvitasite minipille, ehk suudate meenutada ja üles kirjutada viimase pilli tarvitamise kuupäeva ("...jätsin ära novembri lõpupoole, täpset kuupäeva ei tea.")
Teie mure on arusaadav, kuid aitab ainult aeg.

1. Soovitan pöörduda tipplaborisse www.synlab.ee ja teha rasedushormoon HCG ning korrata uuringut kord nädalas ise tasudes, kui tase tõuseb, siis rasedus areneb ja vastupidi
https://synlab.ee/patsiendile/verevotukohad/
2. Broneerige aeg dr Marek Šois www.ultraheli.ee
https://www.ultraheli.ee/et/kontakt

Võite alati tulla vastuvõtule Piritale, selleks saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja mob tel nr

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid