Päevad hilinevad, test negatiivne 24.09.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Kindlasti kiirustan aga ikkagi kirjutan oma väikese mure ja loodan, et keegi mind vastusega natuke rahustab :)
Päevad pidanuks hakkama 19.09 ja sellised sümptomid olid olemas, et nagu hakkaks (kerged krambid kõhus jms) aga ei hakanud. Mainin ära, et tsükkel viimased korrad alati 29 päeva, ei ole suurt kaalulangetust ega tugevat stressi viimasel ajal . Alates 2020 dets lõpetasin ka ära beebipillide võtmise. Alates sellest ajast oleme elukaaslasega iga kuu ikka üritanud lapseootele jääda. Täna 24.09 tegin teise rasedustesti (esimese tegin kohe 19.09) , kuid see on negatiivne, isegi heledat triipu pole. Olen nii palju igasugustest foorumitest omal pea juba paksuks lugenud (et menstruatsiooni esimesel oletataval päeval juba test näitab pos jne) ja kellegi poole pöörduda ei oska.. Kas on siiski võimalus, et test ei näita veel ja ma peaksin ootama ja ikkagi on võimalus, et olen rase? Või minema mingil ajal vereproovi andma, millal see võiks näitama hakata? Suur aitäh, kui saate vastata!!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Kindlasti märkige üles menstruatsioonide 1. päevad. Menstruatsioonipeetust loetakse alates 36. päevast, sest menstruaaltsükkel kuni 35 päeva võib olla normiks.
Tehke rasedustest hommikusest uriinist menstruaaltsükli 36. päeval ja siis korrake üks kord nädalas.
Kui soovite sünnitada, siis kiirus ja muretsemine ei ole kasuks. Kui te ei hoidu ja ei rasestu ühe aasta jooksul, siis võiksite alustada viljatu paarisuhte uuringutega, mis on minu eelistatud uurimisvaldkond.
Kasuks tulevad ovulatsioonitestid, kui seekord rasedus ei saabu; viljakusmonitor, pulbrid Inofolic Premium jms.
SynLabis saate alati teha omal soovil uuringuid, kuid tõusnud HCG ei näita, kas rasedus on normaalne või emakaväline.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7