Tühi lootemuna ja hcg 02.02.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Rasedustest oli positiivne 23.01. Päevad oleks pidanud hakkama 21.01. Rasedust ei kahtlustanudki, sest umbes 5 päeva enne nn päevade algust hakkas määrima pruunilt ja roosakalt nagu ikka iga tsükkel. Ja vahelduva eduga määris kuni 20.01. Peale positiivse rasedustesti saamist läksin mõõtma 25.01 hcg, sest oli kerge helepruunikas määrimine. Hcg oli 3800. Jäin ennast jälgima ja kõik raseduse sümptomid tekkisid. Üle päeva jätkuvalt määris üks kord wc käies, ei ole pidev määrimine ja ei vaja mingit pesukaitset kasutada. Umbes nädal hiljem, 31.01 mõõtsin uuesti hcg ja näit oli 14078. Panin arstile aja, sest kerge helepruun määrimine on ikka vooluse sees. Täna 02.02 arstil pruunikat voolust ei olnud. Ultraheli tuvastas lootemuna, aga mitte loodet ja südametööd. Arst ütles veel, et lootemuna ei ole ühtlane ja ilmselt on tegemist peetumisega. Hetkel ei ole kõhuvalu ega miskit. Ütles, et pean ootama jääma veritsust ja kui see ei teki, siis 07.02 pöörduma uuesti arstile ja ultrahelisse ja ilmselt tehakse puhastus. Tean täpselt, et vahekord toimus 01.01 ja ovulatsioon oli 3.01. Seda kuna viljastumine toimus ei ole ju 100% kindel? Kas mul on veel lootust raseduse tekkimisele? Kas on mõtet minna veel ühe korra mõõtma hcg? Hetkel süvenevad raseduse tunnused, aga saan aru, et need ei kaogi nii pea peale peetumist. Kas peetumisega tõesti hcg tõuseb sedasi nagu minul? Kui juba määrimine oli kohe peale positiivse testi saamist, siis kas see rasedus põhimõtteliselt ei olekski arenema hakanud? Hetkel olen nii segaduses ja ei mõista seost peetumise ja hcg tõusu osas.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Unustasite kirjutada, aga kas võib olla tegemist esimese rasedusega? Kui soovite sünnitada, siis peaks suutma rahuneda, kõike võib kaasajal jälgida ja mingit suurt imet, nagu nõuka ajal öeldi "raseduse säilitamist" ei ole võimalik saavutada kui on mingi häire.
Kirjutage üles viimase menstruatsiooni 1. päev, see on tähtsaim, kõik muu on emotsionaalne. Tarvitage vitamiine rasedatele, võiksite apteegis lisada, et olete 35-aastane, foolhapet oleks enam vaja.
7.02 ongi varsti, siis on näha lootepõis, loote seisund, tähtsaim on näha loote südamelööke.
Rasedusega peab arvel olema hiljemalt 11+6, siis on kõik toetused võimalikud.
HCG tõus on hea näitaja ja viitab raseduse arengule. Nn "puhastust" ei ole vajalik teha kui ei ole verejooksu, kaasajal saab probleeme lahendada tablettidega.
Jälgimine ja rahuliku meele säilitamine on parim. Aeg annab arutust. Alati võite broneerida aja vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7