HCG tõus 21.12.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Oleme 3 aastat proovinud rasestuda ja peale laparoskoopiat/hüsteroskoopiat (3k peale oppi) sain esimesed kaks triipu.
Viimane menstruatsioon oli 5.11.
15.12. oli väike pruunikas/punane voolus ja otsustasin minna emosse. Ultahelis nähti tühja lootemuna ja hcg 4995. Diagnoos oli, et on võimalik peetunud rasedus. Järelkontroll oli 17.12. (2p hiljem) ja siis nähti 5+5 rasedust (menstruatsiooni järgi peaks olema 6 nädalat) ja hcg 6003. Samas ma ei välista, et juba 15.12. oli väike rasedus näha. Kontroll oli kiire ja ei taha üldse halvustada - lihtsalt näha oli, et kohapeal oli järjekord pikk ja oli palju tõsisemaid patsiente kui mina. Järelkontrollis arst midagi öelda ei osanud ja lootust veel ei andnud. Kuidas hindate, kas hcg tõus on piisav v liiga väike? Kas mahajäämine 5+5 vs 6 on tavapärane või pigem murettekitav.
Kuna järgmise vastuvõtuni aega siis küsiks pigem siit nõu enne kui Googledan. Ehk saab pilti natuke selgemaks, vähemalt hcg tõusu osaski. Sellele kahjuks 17.12. arst hinnangut ei andnud kuna tegin veretesti peale külastust.

Vahepeal mingit tugevama värviga lisavoolust olnud ei ole. Ainult veidi helepruuni ja väga vähe.

Suured tänud juba vastuse eest ette!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kahe päeva vahega kui HCG tõuseb kahekordselt, siis võiks arvata et rasesuega kõik hästi. Teil hormooni tõus tagasihoidlikum. Seega jääb kahtlus peetunud rasedsusele. Absoluutselt kindlalat saab väita kui korrata UH nädala vahega ja teha veelkord HGC, Alati võimalus,et rasestumine hilines ja ei pea loode olema korrelatsioonis viimase menstruatsiooniga. Väga varasese järgus raseduse UH diagnostika ei pruugi olla täpne. Natuke oleneb ka aparaadi tundlikkusest ja veelgi paljudest faktoritest. DRKadastik