raseduse planeerimine peale antibiootikume 26.08.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Planeerime perre esimese lapse. Käisin tarkusehamba eemaldamisel ja peale võtsin nädal aega antibiootikumi Klindamütsiini 2 korda päevas ja valuvaigisteid. Antibiootikumite kuuri lõpetamisest möödus 3 päeva ja algas menstruatsioon. Kas selles tsüklis on ohutu last planeerida või peab vahet pidama?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Ei pea "vahet pidama", vaid püüdke rasestuda, naise (munaraku) vanuse tõustes muutub see keeruliseks, sest ovulatsioonide arv aastas hakkab langema juba 30-aastaselt.
Soovitused:
-märkige menstruatsioonide 1. päevad
-tehke ovulatsiooni teste või uusim on viljakusmonitor.ee
-seni kuni rasedust ei ole, on arukas vaktsineerida end HPV vastu
-kui te ei hoidu ja ei rasestu sooviga rasestuda poole aasta jooksul, tuleb alustada viljatu paarisuhte uuringuid
-kasulik on tarvitada viljakusvitamiine N.A.I.N.E. ja M.E.E.S.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee