Raseduse planeerimine 26.03.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere olen 33.a ja meile sündis 30.august teine laps kes saab 30.märts 7.kuud. Oleme mehega mõelnud et sooviks veel ühte last ja et neil oleks väike vanusevahe et nad saaks koos kasvada ja mängida. Praegu on peres kasvamas 2 tüdrukut kõige vanem on 16.a mõlemad sünnitused olid keisrid esimene erakorraline ja teine plaaniline. Minu küsimus oleks see et kui me soovime hakata planeerima 3-andat beebit aga ma hetkel veel söödan last rinnaga saab ka muidugi püreesid juba juurde aga mul ei ole veel peale sünnitust päevi hakanud kas siis on ültse võimalik rasedaks jääda? Kas enne seda peaks nt foolhapet võtma kas rinnaga toites tohib ültse võtta? Kas peaks enne mesese ära ootama?kunagi kui sünnitusjärgses kontrollis käisin siis arst ütles et päevad ei pruugi hakata seni kuni rinnaga toidan.
Jään vastust ootama

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere kui te toidate rinnaga , siisi sel juhul on võimalus väiksem rasestuda, samas absoluutset kaitset pole. Umbes 10 % naistest rasestuvad riinag atoitmise ajal. . Seega võimalus teil on olemas. Foolhapet ei ole vaja võtta. . DRKadastik