Raseduse kestvus 18.04.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Minul on kûsimus mis ei puuduta mind aga ma sooviks teada, et kui laps eostatakse septembri alguses(1-5) kas sellisel juhul on võimalik et laps sünnib 15 juuli.(see teeks rasedust 45 nädalat). Raseda vanus on sünnitamise hetkel 37 aastat.
Kui selline asi on võimalik siis millistel juhtudel.

Ettetänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Kas saan õigesti aru, et mures olete 37-aastase raseda pärast?
Oleksite pidanud sõnastama oma probleemi ja mure, siis oleks lihtsam kõigil.
Akadeemilised arstid ei tegele ennustamisega, küll aga kogemustele toetudes oleme näinud tuhandeid erinevaid olukordi.
1. Vahekorra kuupäev ei tähenda viljastumise kuupäeva, seetõttu eostamist ei ole võimalik määrata.
2. Vastsündinu sünnib siis, kui selleks on soodsad tingimused kujunenud, normaalne täiskantud rasedus kestab 38-42 nädalat.
Üle 42. nädala kesnud rasedused on ülekantud rasedused, alla 37. nädala kestnud rasedused on enneaegsed.
3. Vastsündinu üle otsustab mikropediaater hinnates paljusid erinevaid sümptomeid.

Kui probleem on isaduse tuvasatmine, siis selleks on võimalused erakliinikutes olemas: Tallinnas Nova-Vita, Tartus Elite Erakliinik.
Kunagi olid järgmised võimalused:
http://www.naistearst.ee/?pid=15&sid=1509
Isaduse tuvastamine
Rasedusaegne isaduse tuvastamine

Vaid aeg näitab, millal laps tegelikult sünnib.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid