Platsenta madal kinnitus 23.11.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Soovin küsida nõu. Olen 33- aastane ja 17. nädalat rase ja arst diagnoosis paar päeva tagasi platsenta madala kinnituse. Platsenta on emakasuudmest 1,56 cm kaugusel (tagaseinas). Tean, et platsenta võib hiljem ise tõusta, kuid sooviksin teada, kui ohtlik selline seis sellises raseduse suuruses võib olla?
Ei tõsta raskusi ega ole seksuaalvahekorras. Kas antud juhul võib tööl rahulikult edasi käia või oleks näidustatud voodirežiim?
Nädal aega on olnud ka roosakas määrimine tualetis käies. Arst vaatas samal läbivaatusel, et mul on väike seen ja määras tupeküünlad ning arvas, et roosa määrimine on tingitud seenest. Samas mul mingit sügelust ega väliste suguelundite ärritust ei tunne. Kas seennakkus võib tõesti põhjustada määrimist või võib see olla tingitud ikkagi platsenta asetsemisest liiga madalal ja peaksin lamama?
Tänan Teid vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Hetkel ei ole tõesti mingit muud ohtu, kui vaid see, et võib aeg-ajalt olla määrivat vereeritust, aga siis on põhjus teada. Hetkel ei oma platsenta kinnitus kliinilist tähendust, kinnitus on oluline täiskantud raseduse puhul, alates 37+1.
Kaasajal ei ole õige soovitada liikumatust ja nn "voodirežiimi". Eesmärk on elada tavapärast normaalset elu, et säilitada terve psüühika ja järgida raseda režiimi: ei peaks käima füüsilise koormusega trennides, n hüppamine jms, samas vesivõimlemine ja rasedate võimlemeine oleksid head.
Seeninfektsioon põhjustab põletikku: limaskestada punetust, turset, temperatuuri tõusu ja põletikulised limaskestad võivad veritseda.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskuses