Verejooks 25.10.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 19 nädalat rase. Alates 13. nädalast mul pidevalt jookseb veri, erineva aga kasvava intensiivsusega. Praegu 1 side päevas.
Käisin 3 korda EMOs. Diagnoosid on järgmised
Diagnoos 12.09.17
O20.0 - Varane rasedusaegne verejooks, ähvardav abort

Diagnoos 25.09.17
O43.9 - Platsenta e emakoogi haigusseisundid, platsenta täpsustamata haigusseisund. Platsenta madal kinnitus
Uuring: Emakasisene rasedus. Emakaõõnes elus aktiivne loode, südametegevus regulaarne. Emakakael 38,5 mm, suletud Platsenta eesseinal, irdumistunnusteta, platsenta alumine serv ulatub emakakaelani, kuid ei kata seda- madal kinnitus.

Diagnoos 12.10.17
O26.8 - Peamiselt rasedusega seotud muude seisundite puhune ema hooldamine, muud täpsustatud raseduspuhused seisundid
Uuring
Emakaõõnes tuharseisus gestatsiooniajale vastav loode, südametegevus regulaarne normofrekventne. Platsenta funduses ja tagaseinal,intaktne, madalat kinnitust ei ole. Emakakael 44,8 mm, kanal suletud .
Ägedat obsteetrilist patoloogiat ei ole, raseduse katkemise tunnused puuduvad.Hospitaliseerimist ei vaja Säästev režiim Verejooksu tekkel tulla tagasi valvearsti vastuvõtule.

Kõik arstit lihtsalt soovitavad säästvat reziimi.

Praegu verejooks on veelgi intensiivsem kui oli viimasel visiidil. Vere värv on erinev - pruun või punane.

Mida teha, üks arst räägib et platsenta on madalal kinnitusel, teine räägib et see ei ole nii. Aga veri pidevalt jookseb. Kas see on normaalne? Kuhu poole pöörduda? Ma olin vahepeal Venemaal, seal ka veri jooksis, 10 sekundiga umbes 20 ml värsked verd läks välja, käisin kiirabis, seal pakuti haiglasse panna ja ravimeid. Siin aga midagi, ma ei saa aru...

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

TYete kui teil verejooks sii peate ikkagi pöörduma Emosse ,kust vajadusel saadetakse statsinaari. Selline olukord ei ole normaalne. Platsenta madal kinnitus põhjustab seda ja seoses sellega võib põhjustada raseduse katkemist. Seni kuni loode elab võib määrata veritsust vähendavat preparaati, mingit muud ravi selles raseduse suuruses ei määrata. Kui rasedus katkeb, siis järelikult lootega ei ole kõik hästi. Oluline on rahu, soovitaks võtta TVL.
DRKadastik