Antikehad 10.10.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Sain vereproovi vastuse ja tekkis küsimus kas kõik on korras? Kuna ühel paberil on AK- positiivne ja teisel AK- negatiivne. Rasedust 31n ja siiamaani on olnud kõik vereproovid korras
Kas on põhjust muretseda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 33-aastane.
On kindel, et veregrupp on A ja olete reesusnegatiivne Rh -, hetkel on ka antikehad neg, mis on hea näitaja.
Märkuse suhtes leukotsütaarsete antikehade kohta peaks raviarst või ämmaemand konsulteerima analüüsi teostanud laboriarstiga edasise taktika suhtes.
Analüüs on näidustatud ravijuhendi järgi:
8.2.2. Reesus -ja grupikonflikti skriining
Rasedate rutiinse seroloogilise testimise eesmärgiks on:
*vastsündinu hemolüütilise tõve riski kindlaks tegemine
*anti -D -immunoglobuliin profülaktikat vajavate Rh (D) negatiivsete naiste kindlakstegemine
*sobiva verekindlustamine rasedale ja sünnitajale hädaolukorras

Rase, kellel esinevad alloantikehad olulises tiitris, tuleb suunata konsultatsioonile kõrgema etapi naistekliinikusse edasisteks uuringuteks ja raseduse jälgimise plaani koostamiseks (D)
Analüüsid ja uuringud II trimestril
Reesusisoimmunisatsiooni ennetamine ja diagnoosimine Rh-negatiivsetel naistel määrata korduvalt anti-D-antikehad. Antikehade olemasolu korral tegutseda vastavalt juhendile (vt. 8.2.).

Veelkord: soovitan konsulteerida telefoni teel analüüsi kinnitanud laboriarstiga.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest