Reesuskonflikti oht? 01.03.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Pärast esimest rasedust raagiti meile, et oli reesuskonflikti võimals. Õnneks ei olnud. Lapsele tehti kohe vereproov ja tulemused olid järgmised:
Isa 0 Rh D pos
Ema 0 Rh D pos (antikehad neg)
Laps 0 Rh D neg (antikehad Dat neg)

Kui hakkame mõtlema teise lapse peale, kas on reesuskonflikti voimalus suurem ning peaksin midagi eelnevalt tegema ise?

Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui mõlemad vanemad on reesus positiivsed, siis ei ole võimalik lapse reesuskonflikt. Seega ei pea muretsema ka edaspidi. DRKadastik