Raseduse peetumine ja puhastumine/ abort 20.03.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Rasedus peaks tänaseks olema 8+1, kuid peetus arvatavasti 6+6 (oli rohke valudega veritsemine, kuid tunniga ööside täis ei saanud) või 7+0. Peale raseduse peetumist on nädala jooksul vaid minimaalset tumepruuni määrimist olnud.
1. Millal oleks hiliseim ok aeg iseeneslikuks/ loomulikuks puhastumiseks (tegu IVF rasedusega, 7+0-ni võtsin östradiooli ja progesterooni)? Arvestades, et määrimine algas 5+4 ja 6+5 leiti loote kõrvalt hematoom? Mis ohud võivad kaasneda sellega kui emakas lootest ei puhastu selleks ajaks?
2. Kui rasedus 7+0 peetus, kuidas rasedust edasi arvestatakse? Kui nüüd nt nädala jooksul iseeneslik puhastumine ei alga ja siis arsti juurde lähen, kas siis arvestatakse, et oleks 9 või 7 nädal?
3. Kui kaua rasedusaegsed nähud kestavad? Kuna vahelduva eduga on jätkuvalt üsna halb olla olnud, kas see on loomulik, näitab mingit ohtu või on siiski võimalik, et rasedus on ikka alles?

Olen väga tänulik kui aitate aru saada, kas ja kaua puhastumist oodata on mõistlik/ ohutu ning kuidas edasi tegutseda võiksin.

Ette tänades ja parimat soovides

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere kõigepealt kui rasedust peaks olema 9 nädalat, aga peetus 7ndal nädalal,. siis raseduse suurust arvestatakse ikka nagu peaks olema- 9 nädalat. Rasedus võib ise katkeda ja midagi ei pea tegema, võite oodata umbes nädala. Sageli peetunud raseduse korral vajalik ikkagi medikamentoosne katkestamine või siis kaasaaidata teatud rohtudega. seega minge günekoloogile, kes täpsustab olukorda. Kui teil rasedus ise ei katke, võib tekkida põletik emakas, kuna tegemist surnud lootega. DRKadastik