Rasestumise võimalus 12.10.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
1. Lõpetasin märtsis Gesytil tablettide võtmise. Esimestel kuudel oli tsükkel ebaregulaarne, nüüd viimased 3kuud ilusti 27 päeva. Mure aga selles, et päevad on väga verevaesed – 1,5päeva tuleb natuke verd ja teine 1,5päeva määrib vaid natuke (enamuse ajast pruuni verd). Luteaalfaas 11päeva (olen 3kuud digitaalseid teste teinud). Viimased 3-4kuud on ka rinnad alati peale ov-d kuni päevadeni väga valusad.
Kas verevaesed päevad või mu 11päevane luteaalfaas võivad takistada rasestumist? Eelmised rasedused on tulnud väga kiiresti (1.kuul, 1 vahekorrast kuus ja 3ndal kuul), seepärast olen mures, et nüüd hakkab juba 8.kuu ja rasedaks pole õnnestunud veel jääda.
2. Millest tuleb, et laps viimasel kuul väga suureks kasvab? Kaks viimast last olid sündides 4,5kg (sündisid 41+ ndl). Viimases uh-s öeldi mõlema kohta, et tähtajal sündides on ca 3,5-3,7kg (35ndl dr.Soisi juures). Veresuhkur oli raseduste ajal 4,7-5,1; viimasega 3,8. Ulekaalulisena v6tsin juurde 5-6kg.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

1. Vastab tõele, eelmiste raseduste ajal olite noorem, munarakud olid nooremad ja ovulatsioone aastas toimus rohkem.
Reeglina ongi menstruatsioonid ka peale antibeebipillide lõpetamist verevaesed, sest selline on kombineeritud hormonaalsete kontratseptiivide ravitoime, mis kestab kuni pool või enam aastat.
2. Vastsündinute sünnikaaluga üle 4000g peaks ema olema hoolikas kontrollimaks glükoosi ehk veresuhkrut välistamaks ema diabeeti. Järgmise raseduse ajal tuleb teha glükoosi tolerantsuse test välistamaks või kinnitamaks gestatsioondiabeeti. Kogemustega spetsialist on dr Ülle Jakovlev Tallinna Keskhaiglast.

Hetkel saate ise määrta ovulatsioone ovulatsioonitestidega või viljakusmonitoriga, tarvitada Inofolic pulbreid, vitamiine N.A.I.N.E. ja M.E.E.S. Kui te pole rasestunud aasta jooksul, peaksite tulema viljatu paarisuhte uuringutele.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Rasestumine

On rasestumise soov. Kas omal algatusel võib võtta Inofolic või pean selleks arsti juurde minema?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija.
andmetest selgub, et olete 45-aastane

Kui teie soov on kindel, siis pöörduge koheselt viljatusravi keskustesse kunstlikuks viljastamiseks, mis alates 41. eluaastast ...

Loe edasi

Rasestumise võimalus

Peale hormoonspiaali väljavõtmist 09.2018 on mul olnud ka menstruatsioone. Viimane oli 21.03. Olin vahekorras laupäeval, ohtlikul ajal. Nüüd tekkis hirm, et äkki on võimalik rasestuda veel. Kas pean võtma ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, ärge muretsega, sellises vanuse pole võimalik enam ise rasestuda.
Lugupidamiega drKadastik

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: