Pillide unustamine 07.12.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Võtsin umbes 4-5 kuud YAZ pille ning vahetasin need Vonille pillide vastu. Alustasin uue pakiga peale aktiivtablette (jätsin platseebotabletid võtmata), nagu arst ütles ning seega eelmisel kuul jäi menstruatsioon vahele.
Unustasin võtmata Vonille esimesest pakist 1.riba 5.tableti (kolmapäev). Tavaliselt võtan tableti õhtul 21 ajal, kuid tolle 5nda tableti võtsin järgi järgmise päeva hommikul natukene peale 7. Ehkki see vahemik jäi alla 12h, küsin kinnituseks üle, kas see ca 10h vahe on piisav, et olla kindel, et rasestumisohtu polnud (isegi, kui olin vahekorras nädala jooksul peale tableti unustamist)?
Kas menstruatsioon peaks hakkama nüüd uute pillidega ikka samal ajal nagu eelnevatega (minul hakkas YAZiga viimase valge platseebotabletiga)? Või hakkab siis 4 päeva varem, kuna jätsin võtmata valged tabletid enne Vonille alustamist?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Antibeebipille oleks arukas tarvitada nii, nagu patsiendi infol kirjas:
ehk siis KOK Vonille:
Igas blistris on 24 kollast aktiivtabletti ja 4 valget platseebotabletti.
Vonille kahte erinevat värvi tabletid on järjestatud kindla korra alusel. Üks ribapakend sisaldab 28 tabletti. Ärge ajage tablette segi: esimesel 24 päeval võtke kollaseid tablette ja seejärel 4 viimasel päeval võtke valgeid tablette. Seejärel tuleb kohe alustada uue ribapakendiga (24 kollast tabletti ja seejärel 4 valget tabletti). Seega ei jää ribapakendite vahele mingit vaheaega. Kuna tablettide koostis on erinev, alustage kindlasti esimese tabletiga ülevalt vasakult ja võtke tablette iga päev. Et tablettide võtmise järjekord oleks õige, järgige pillide võtmisel noole suunda ribapakendil.
Ehk siis tarvitage pidevalt 28+28+..., kalendrisse märkige 4 platseebotableti päevad.
Kui unustate tableti, siis tuleb kohe võtta kui meenub ja jätkata tavapäraselt.
Rasestumise võimalus on olematu.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid