Antibeebipilli võtmise unustamine 12.11.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Kas on säilinud rasestumisvastane toime kui unustasin võtta antibeebipilli esimesel tableti võtmise nädalal? Tableti periood hakkas kolmapäeval ja laupäevase tableti võtsin alles koos pühapäevase tabletiga. Seega 24h hiljem. Viimases seksuaal vahekorras olin aga laupäeval samal ajal kui ununes tablett võtta. Tableti nimi gesytil.
Tänud vastamast

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 43-aastane

Kui kardate soovimatut rasedust, siis rasedaks te kindlasti ei jäänud, sest kombineeritud antibeebipillidega ei toimu ovulatsioone ja emaka limaskest muutub üliõhukeseks, mis takistavad rasestumist. Juba vanuses üle 40 langeb oluliselt raseduste arv, sest ovulatsioone ei toimu sageli ja need ei pruugi taastuda isegi peale pillide lõpetamist.
Tegelikult peaksite tegema otsuse, kas soovite veel kunagi sünnitada? Suure tõenäosusega mitte, sest siis peaks kiirustama. Kuna kombineeritud antibeebipillidega tõuseb trombirisk eriti suitsetajatel vanuses üle 40, ülekaaluga üle 4 kg, lennureisiga üle 4 tunni, siis need ei ole parim valik.
Mõelge munajuhade sulgemisele, et vähendada ravimkoormust maksale ja pidevat režiimi jälgimist. Isegi ühefaasilised antibeebipillid või ESS emakasisene süsteem Mirena oleksid paremad valikud.
Vajate teisest nõustamist. Alati võite tulla vastuvõtule. Seni märkige üles 7-pillivaba päeva, 45-aastaselt algab füsioloogiline üleminekuiga.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7