Daylette pilli unustamine 07.03.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Võtan juba mitu aastat Daylette antibeebipille ja eile juhtus esimest korda nii, et unustasin selle võtta. Lugesin kasutusjuhendist, et siis kohe võtta, kui meelde tuleb ja isegi siis, kui tuleb kaks tabletti korraga võtta. Nüüd siis hommikul kell 7.20 võtsin kaks tabletti korraga. Eile olin ka vahekorras. See ununenud tablett oli selle tabletilehe kolmas tablett. Kas nüüd on suur oht rasestuda? Kas peaksin SOS-pilli võtma? Või ei ole ühe tableti unustamine nii suure

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Kui tarvitate antibeebipille Daylette, siis raviskeem on 24+4+24+4...üles tuleb märkida 4 rohelist platseebotableti päeva. Rasedusvastane garantii on tagatud nii 4 toimevabal tableti päeval kui ka unustamisel.
Kombineeritud antibeebipillidega muutub emaka limaskest üliõhukeseks ja ovulatsioone ei toimu. Isegi kui antibeebipillid lõpetada, võtab nende taastumine aega.
Ei ole ohtu rasestuda, SOS pille ei pea tarvitama lisaks.
Lisaks kaitske end hoopiski STLI sugulisel teel levivate infektsioonide eest, ka HPV eest:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7