viljastumise aeg 03.10.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin küsida tõenäolise viljastamise aja kohta.
Päevad hakkasid 13.august.
Taustainfoks:
Pillid jätsin ära jaanuaris ja tsükkel on ebaregulaarne. Üks kord on tsükkel olnud 28 päeva ja üks kord 48 päeva kuid enamasti 31-32 päeva.
Ühe 32 päevase tsükli jooksul kasutasin ka ovulatsioonitesti ja selle järgi oli ovulatsioon 20.ndal päeval.

Igatahes olen praegu rase ja sooviks teada mis on tõenäoline rasedaks jäämise aeg (viljastumise aeg).

07.september tegin rasedustesti ja see oli negatiivne. (tundlikkus hCG 25 mlU)
08. september tundsin terve päev kõhus krambivalusid ja tuli korraks roosakat voolust (olen lugenud,et need tunnused vastavad pesastumisele).
10. september tegin uuesti rasedustesti ja oli üliüli õrn teine triip.
11.september tegin uue testi ja teine triip oli ikka üliõrn.
14.september tegin uue testi ja teine triip oli tugev.
Ise arvan,et kõige tõenäolisemalt oli viljastumine 29-30 september kui tahaks Teie arvamust kuulda.
Põhiküsimus on,kui tõenäoline on et jäin rasedaks vahekorrast mis toimus 21.august. See oli katkestatud suguakt võõra partneriga.
Oma partneriga olin vahekorras 25-28.august ja uuesti 30-31.august.
Lisainfona:käisin ultrahelis 02.oktoober ja arst ütles et loote suurus on 6+4. Ma julgeks arvata et see on veidi vale. Igatahes oleksin tänulik Teie arvamuse üle.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane.

Tegemist on sotsiaalse probleemiga, mitte meditsiinilise probleemiga. On selge, et akadeemilised arstid ei sooviks tegelda ennustamisega.
Muutuvad ka teoreetilised arusaamad, kaasajal on palju menstruaaltsükli häireid, rohkelt ravimite (antibeebipillide, sos -pillide jms) kasutamist, rohkelt stressi, rasestumisi planeeritakse hilises eas jpm.
Teoreetiliselt peaksid ovulatsioonid toimuma ~14 päeva enne järgmist menstruatsiooni ehk menstruaaltsükli II faasi pikkus on enamasti 2 nädalat. Ovulatsiooni ajal võib esineda määrimist ja ka veritsust ning valu ühel pool ~2 päeva jooksul. Rasestumine peale ovulatsiooni ei ole võimalik.
Viimasel koolitusel, 1.10.2015 ütles meditsiiniteaduste doktorikraadiga androloog dr Paul Korrovitš, et seemnerakud püsivad tupes eostumisvõimelisena kõigest 2 tundi.
Günekoloogilisel ultraheliuuringul mõõdetakse loote kehapikkust ja arvuti arvutab oletatava loote gestatsiooniaja ehk võimaliku loote vanuse. See muutub iga päev iga mõõtjaga.
Soovitan pöörduda dr Marek Šois eravastuvõtule:
Loote Ultrahelikeskus, http://www.ultraheli.ee/et
Kui mure on suur ja otsustamine keeruline, siis soovitan arutada võimalikke lahendusi erapooletu professionaalse psühholoogiga, soovitan Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskus Sensus, http://sensus.ee/et

Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses