Hcg 09.03.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

veretest 15.02 hcg oli 3.
15.02 rasedust polnud veel. Positiivne rasedustest tehtud 03.03 uriinist.
Viljastumine toimus ilmselt 15-18.02 vahemikus. Ja verest uus hcg võetud 07.märts , tulem 37.9
Kas see hcg tase on normaalne või pigem liiga väike kui spekuleerida et viljastumine toimus 15.02-18.02 vahemikus?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Tähtsaim daatum raseduste diagnostikas on viimase menstruatsiooni 1. päev. Viljastumise kuupäeva ei ole võimalik määrata. Vahekorra kuupäev ei ole viljastumise kuupäev.
Miks on vajalik pidevalt määrata Hcg? see vajab lisaselgitust. Raseduste puhul annab aeg igal juhul arutust.
Soovi korral võite ise teha rasedusteste hommikusest uriinist üks kord nädalas.
Kui soovite isadust tõestada, siis pöörduge Erakliinikusse Elite. Kui soovite sünnitada, siis kiiret ei ole, kõik saab selgeks. Tehke otsused, meie suuname ja abistame.

G.Litter M.D.
naistearstt.ee, veebiregistratuur.ee 24/7