Antibeebipillidega rasestumine 04.11.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen sünnitanud kaks tervet last. Lastel vanust 7 ja 9 aastat, endal 36 aastat. Seitse aastat järjest olen võtnud antibeebipille. Kolmandat ei planeerinud, aga hiljuti olin kõrvapõletikus, sain antibiotikume, mis ilmselt vähendas antibeebipillide mõju ja sel ajal vahekorras olles rasestusingi vaatamata antibeebipillidele. Millised ohud kaasnevad ja kui suure riski tõenäoliselt põhjustab rasedusele, loote ja sünnijärgselt lapse arengule asjaolu, et kuni rasestumiseni on aastaid võetud antibeebipille ja vahetult rasestumise ajal antibiotikume? Kas taolises olukorras peaks kaaluma raseduse katkestamist?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Haruharva võib juhtuda, et antibeebipillide toime väheneb, n ravi ajal tugevatoimeliste antibiootikumidega. Iga haigus oleks rasedusele raskem kui ravi. Kui rasedus tekkis, siis olid selleks ka vastavad soodsad tegurid olemas.
Meditsiinilist näidustust raseduse katkestamiseks ei ole. Naistearstidena soovitame ikka sünnitada, siis munajuhad sulgeda ning nautida elu ilma kombineeritud kontratseptsioonita.
Kaasajal on loote anatoomia uuringud kuni 13+6 ja 21+6, teostatakse TT Triple Test väärarendite avastamiseks ja OSCAR test. Täna ei peaks muretsema, sest meditsiinilistel põhjustel, arstliku konsiiliumi otsusega, saab rasedust Eestis katkestada kuni 21+6.
Hakake tarvitama vitamiine rasedatele ja foolhapet maksimaalses lubatud annuses väärarendite profülaktikaks.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt -Maarjamäelt