Rasedus ja palavik 10.06.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere päevast

Ma ei ole kindel, kas on põhjust muretseda ja seega küsiksin Teilt nõu.
Olen 21. nädalat rase. Rasedus on kulgenud hästi, ilma tüsistusteta. 19. nädala ultraheli ning uriini ja tripple proovid on ka näidanud, et kõik on korras.

Esimesed kolm kuud möödusid ilma igasuguse iivelduse või halva tundeta, kuid nüüd alates 4ndast kuust on kerge iiveldus ning palavik tõuseb õhtuti 37,3-37,5. Peale söömist või liikudes läheb palavik tihti üle, kuid tuleb siis tagasi. 37,5 on harva, kuid pärastlõunal 37,3-4 tavaline, samas kui hommikuti tavaliselt ei ole palavikku.

Kas see on raseduse (esimese) puhul tavaline või peaks oma arsti poole pöörduma?

Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, palavik ja iiveldus on ikka esimese poole sümptomid. Kui nüüd on selline asi tekkinud, ja kui on lühiajaline, siis võiks mõelda et tegemist viirusega. Kui pikemalt on kaebus ,soovitaks arsti juurde minna , kes teeks lisauuringud. Vajalikud maksaproovid .