Vanus üle 50 ja rasestumine 13.06.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 51-aastane naine. Eelmise aasta lõpus kolm kuud mul menstratsiooni polnud. Käisin arsti juures. Ta ütles, et enam ma ei rasestu. Kuid artiklitest olen lugenud, et võib jääda. Kuid kohe pärast vastuvõttu järgmisel kuul hakkasid jälle päevad kuni viienda maini. Nüüd sedakord pole jälle hakanud päevad. Kas on võimalik, et olen rase? Kas on tõsi, et ma enam ei rasestu? Võin kartmatult igal ajal olla vahekorras? Kõike head soovides.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Vastab tõele, et meie kiimavöötmes lõppevad menstruatsioonid keskmiselt 51 ehk 45-55. Klimakteerilised muutused on enne seda 8 aasta jooksul. Kui esinevad menstruaaltsükli häired, siis on rasestumine võimatu. Raseduse pärast te ei pea enam muretsema. Lugege juurde www.menopaus.info.
Alates 50 on mammograafia sõeluuringud iga 2 aasta järel, koos vastusega peaksite iga kahe aasta järel pöörduma naistearstile. 50-aastaselt on ka PAP sõeluuringu aeg, nii, et kui need kaks uuringut on teostatud, siis kolmandaks perearstilt kliinilise vere ja veresuhkru uuringu vastus (suitsetajatel lisaks ferritiin) ja koos nende kolme vastusega naistearstile; järgmine kontroll kahe aasta pärast: kas siis paaritud aastad või paaris aastad. See on onkoloogiline valvsus.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt